top of page

Bryne ble for sterke for oss

Nora

Denne lørdagen var kursen satt sørover i retning Bryne med klar visjon om å gi det nyopprykkede laget en kamp om poeng. Med flere treningsøkter i banken og sol bak skyene låg mye til rette for et fartsfylt og intenst oppgjør, men Bryne fikk til slutt vist hva som skilte divisjonene denne helgen.


Kampen åpnet som forventet med høyt press fra begge lag uten at noen helt klarte å ta styring over spillets gang. Det tok likevel ikke lang tid før det høye presset lønnet seg for oss. Brattreit står etter, og bryter en dårlig involvering av Brynes midtstopper. På sin høgre side har han Tufta, og fra skrått hold banke Tufta ballen kontant i mål. 0-1 Lysekloster etter 5 minutt. Munkene fra Lysefjorden har ingen plan om å gi seg her, og går rett i strupen på Bryne like etter avspark. Kvarven bryter nok en slurve-pasning fra Bryne, og serverer Bolsø på 15 meter. En god redning fra Brynes målvakt, og et tungt flagg fra linjedommeren hindrer at det står 0-2 etter 6 minutter spilt. Like etter er Bryne farlig frempå noe som virket å gjøre hjemmelaget mer påskrudd. Etter 14 minutt er det nettopp de som lykkes med presspillet sitt og får reduseringen. 1-1 Bryne. Etter dette kommer de til både en, to og tre større sjanser uten at de klarer å sette ballen i mål. Dommer blåser av til pause på stillingen 1-1 på Jæren. En omgang vi absolutt skal ta med oss videre.

 

Etter pause kommer hjemmelaget best ut av startblokkene. Vi henger ikke helt sammen i bakre rekker, og dette gjør at Landu-Landu hos Bryne får skli ballen inn bak Bergslid. 2-1 Bryne etter 55 minutt. Bryne opprettholder intensiteten, og kombinerer bra. Litt tilfeldig så går ballen via en av våre, og får en stor nok retningsendring til at den går i mål. 3-1 etter 62 minutt spilt. Vi får et par visitter på deres halvdel uten at vi skaper det helt farlige. I det 73. minutt trokler Bryne seg gjennom oss i vår sekstenmeter, og en kanonavslutning i vinkelen fra Brynes kaptein gjør at ledelsen øker nok en gang. 4-1. Det trykket Bryne opprettholder i andre omgang viser hvor nivået ligger i de øverste divisjonene, og hjemmelaget får et siste punktum i det 87. minutt. Kampen ender dermed 5-1. En kamp der resultatet kan se noe brutalt ut, men en kamp vi kan ta mye lærdom av.

 

Neste treningskamp blir en kortere tur i retning Åsane Arena hvor vi møter et ungt og spennende Brann 2 lag. Et lag vi møter i serien, som også har kommet godt i gang med sesongoppkjøringen sin denne vinteren.

 

Kampfakta:

 

Bryne – Lysekloster 5-1 (1-1 til pause)

 

Andre treningskamp. Bryne Stadion.

 

Mål:

 

0-1: David F Tufta ( 5. )

1-1: Sjur Jonassen ( 14. )

2-1: Christian Landu-Landu ( 55. )

3-1: (sm) Jørgen N Lunde ( 62. )

4-1: Eirik Saunes ( 73. )

5-1: Duarte Moreira ( 87. )

 

Lysekloster (3-4-3): Fredrik S Bergslid – Daniel Kepot (Jørgen N Lunde fra 60.), Sebastian Brudvik (Lloyd Fagerlie fra 75.), Nicholas Marthinussen (Johannes Eftevaag fra 45.) – Thorstein H Hildal (Håvar Kleppe fra 65.), Jacob S Kvarven (Lionel Kamanzi fra 65.), Sander Marthinussen (Theodor Håland fra 65.), Edvin Brattreit (Joachim Edvardsen fra 45.) – Jacob J Bolsø, Henrik Byklum (Håvard O Rinde fra 60.), David F Tufta (Alexander Dang fra 45.)

0 kommentarer

Comments


grasrot blank.png
  • Facebook - Hvit Circle
  • Twitter - Hvit Circle
  • Hvit Instagram Ikon
rentil_logo_blaa-rgb.png
epost.png

© 2020 Lysekloster Idrettslag. Laget med Wix.com

bottom of page